Έξοδος με ταλαιπωρία!
Αν ψάχνετε τον καλύτερο συνοδηγό για το ταξίδι σας με το αυτοκίνητο… μάλλον είναι η υπομονή...
Αν ψάχνετε τον καλύτερο συνοδηγό για το ταξίδι σας με το αυτοκίνητο… μάλλον είναι η υπομονή! Ουρές χιλιομέτρων έχουν σχηματίσει τα αυτοκίνητα σε Αμφιλοχία και Ρίο, λόγω της αυξημένης κίνησης των αυτοκινήτων, που έχει προκαλέσει η μεγάλη έξοδος του Δεκαπενταύγουστου.
Ειδικότερα, στον κόμβο της Αμφιλοχίας, το μποτιλιάρισμα είναι μήκους οκτώ χιλιομέτρων, λόγω της κυκλικής πορείας του δρόμου.
Επίσης, πριν τα διόδια του Ρίο, η ουρά των αυτοκινήτων ξεπερνούσε πριν λίγο τα δύο χιλιόμετρα, αλλά η κίνηση βαίνει προς εξομάλυνση.
Οι εκδρομείς χρειάζεται να οπλιστούν με υπομονή, αφού ενδέχεται να μην αποφύγουν την ταλαιπωρία, καθώς αυξημένη είναι η κίνηση σε ολόκληρο το οδικό δίκτυο της χώρας.
Πάντως όσοι Αθηναίοι αποφασίσουν να ταξιδέψουν με πλοίο για κάποιο προορισμό, δεν αναμένεται να αντιμετωπίσουν προβλήματα αφού η κυκλοφορία στο λιμάνι του Πειραιά διεξάγεται ομαλά.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)