Επετειακές εκδηλώσεις σήμερα (5/11) για τα «120 χρόνια Οδοντωτός»
Επετειακές εκδηλώσεις για τα«120 χρόνια Οδοντωτός», θα πραγματοποιηθούντο Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016,με έναρξη στις 10.00 στο Διακοπτό και ολοκλήρωση στα Καλάβρυτα στις 13.00.
![Επετειακές εκδηλώσεις σήμερα (5/11) για τα «120 χρόνια Οδοντωτός»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/11/04/04-01-20-image-28.jpg?t=I-kWGzhFZpN1WNU1NMdnaA)
Οι εκδηλώσεις περιλαμβάνουν έκθεση φωτογραφίας, υποδοχή των προσκεκλημένων και μικρή γιορτή στο Διακοπτό. Στις 11:15 θα υπάρξει μαζική μετάβαση στα Καλάβρυτα με το τρενάκι. Στο σταθμό των Καλαβρύτων τους επισκέπτες και επισήμους θα υποδεχθεί η Φιλαρμονική του Δήμου Καλαβρύτων και η εκδήλωση θα συνεχιστεί με την παρουσίαση του βιβλίου «Ο Οδοντωτός Διακοφτού -Καλαβρύτων 120 χρόνια». Πρόκειται για βιβλίο ιστορίας, παρουσίασης και περιήγησης από τον συγκοινωνιολόγο- συγγραφέα Γεώργιο Νάθενα. Θα ακολουθήσουν ομιλίες από τους διοργανωτές και τους συνεργαζόμενους φορείς του προγράμματος «Εν Συρμώ».
Στις εκδηλώσεις θα παραστεί ο Πρόεδρος του ΟΣΕ κ. Γιώργος Αποστολόπουλος, ο Διευθύνων Σύμβουλος κ. Κώστας Πετράκης και το Διοικητικό Συμβούλιο του ΟΣΕ
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καιρός - Κολυδάς: Πότε θα υποχωρήσουν οι υψηλές θερμοκρασίες - Τι είναι το...μπλε που πλησιάζει](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/9c0056d9-kalokairi.jpg?t=8Ge8gQVRcMYATfitBGWtRg)
![Κρήτη: Οι παππούδες απαντούν στις viral γιαγιάδες με μπροστάρη τον… Μαμαλάκη – Δείτε βίντεο](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/a057f140-mamalakis.jpg?t=otcUaoK-FHEaoUYt6lu_QA)