Ύψωσαν σημαία της Χούντας στην Ειδομένη
Μία σημαία από την εποχή της χούντας, που αναγράφει πάνω «Ζήτω η 21η Απριλίου» κυματίζει στην είσοδο του χωριού της Ειδομένης.
![Ύψωσαν σημαία της Χούντας στην Ειδομένη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/11/18/1717856901063-47863598-simaia.jpg?t=_gFeCJbhS7Wp5JJ1zTdRIA)
Όπως αναφέρει το dailythess.gr, «μετά την εκκένωση του καταυλισμού στην Ειδομένη κάποιοι έσπευσαν να “σηκώσουν” σημαίες της χούντας και μάλιστα στην είσοδο του χωριού. Η σημαία που γράφει “ζήτω η 21η Απριλίου” κυματίζει στα δύο πρώτα σπίτια που συναντά κάποιος όταν φτάνει στην Ειδομένη και όπως φαίνεται δεν ενοχλεί ιδιαίτερα τους λιγοστούς κατοίκους της περιοχής».
Η σημαία που κάποιος μπορεί να τη δει στα πρώτα σπίτια μπαίνοντας στο σχωριό έχει προκαλέσει ποικίλα σχόλια.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Συντάξεις χηρείας: 17 εκατ. ευρώ πρέπει να επιστρέψουν, χήρες/ χήροι αν δεν υπάρξει ρύθμιση](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/13/7a51af43-xires.jpg?t=wSdaOW3zVkyXURWJRrIF4A)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή