Ώρες αγωνίας για τον πυροσβέστη – πατέρα δύο παιδιών που τραυματίστηκε στη Ζαχάρω
Ώρες αγωνίας περνάει η οικογένεια του 36χρονου πυροσβέστη, ο οποίος τραυματίστηκε στο κεφάλι, όταν έπεσε πάνω του ένας βράχος, κατά τη διάρκεια κατάσβεσης της φωτιάς στα Ροδινά Ζαχάρως.
![Ώρες αγωνίας για τον πυροσβέστη – πατέρα δύο παιδιών που τραυματίστηκε στη Ζαχάρω](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/08/22/1717873796851-534268137-ekav.jpg?t=twLhGF6nT0QdXl01BLDMeA)
Ο πυροσβέστης μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Πύργου, όπου και παραμένει υπό νοσηλεία, προκειμένου να υποβληθεί στις απαραίτητες εξετάσεις ώστε να διαπιστωθεί η κατάσταση της υγείας του.
Σύμφωνα με τον διοικητή του Νοσοκομείου Πύργου, Κώστα Διαμαντόπουλο, ο οποίος μίλησε στο Αθηναϊκό-Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων «ο τραυματίας διατηρεί τις αισθήσεις του και έχει επικοινωνία με το περιβάλλον. Θα υποβληθεί σε αξονική τομογραφία προκειμένου να διαπιστωθεί επακριβώς η κατάστασή του».
Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο τραυματίας είναι πυροσβέστης τριετούς θητείας, παντρεμένος και πατέρας δύο παιδιών.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)