Αυτό είναι το πρώτο πλοίο που κατέπλευσε στο λιμάνι του Πειραιά το 2018
To επιβατηγό οχηματαγωγό πλοίο «Blue Star Δήλος» που εκτέλεσε το προγραμματισμένο δρομολόγιο Σαντορίνη-Νάξος-Πάρος ήταν το πρώτο πλοίο που κατέπλευσε στο λιμάνι του Πειραιά με την αλλαγή του χρόνου.
![Αυτό είναι το πρώτο πλοίο που κατέπλευσε στο λιμάνι του Πειραιά το 2018](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2018/01/01/blue-star.jpg?t=TAoaYUopVdVhBGlCXX6C1g)
Σε γιορτινή ατμόσφαιρα, με βεγγαλικά και κορναρίσματα, το "Δήλος" κατέπλευσε στο λιμάνι αποβιβάζοντας 215 επιβάτες, 20 ΙΧ αυτοκίνητα, 1 φορτηγό και 2 δίκυκλα.
Στον πλοίαρχο και το πλήρωμά του "Δήλος" έδωσαν ευχές ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής Παναγιώτης Κουρουμπλής και ο αρχηγός του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής Αντιναύαρχος Σταμάτιος Ράπτης.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή