Θεοφάνεια: Για ιερό σκοπό ο Αγιασμός των Υδάτων στην Καστροσυκιά Πρέβεζας
Με λαμπρότητα εορτάστηκε και στην Καστροσυκιά Πρέβεζας ο Αγιασμός των Υδάτων, όπου αρκετοί ήταν οι κολυμβητές που έπεσαν στα κρύα νερά του Ιονίου για να πιάσουν το Σταυρό.
![Θεοφάνεια: Για ιερό σκοπό ο Αγιασμός των Υδάτων στην Καστροσυκιά Πρέβεζας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2018/01/06/preveza.jpg?t=Pjo-vMB_vHa4ZgLxnN77Gw)
Ο … τυχερός ήταν ο 40χρονος πυροσβέστης Δημήτρης Βαρέλας, ο οποίος θα διαθέσει το ποσό που θα συγκεντρώσει από την περιφορά του Σταυρού, για την 14χρονη Γεωργία από το Χειμαδιό Πρέβεζας, η οποία βρίσκεται σε Κέντρο Αποκατάστασης στη Λάρισα.
Όπως αναφέρει το mypreveza.gr, η 14χρονη είχε τραυματιστεί πάρα πολύ σοβαρά σε τροχαίο ατύχημα στη περιοχή Φραξύλα και δίνει μάχη για την αποκατάσταση της υγείας της.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή