Μπλακ άουτ λόγω κακοκαιρίας
Για ακόμα μία φορά, η έντονη βροχόπτωση προκάλεσε γενικευμένες διακοπές στην ηλεκτροδότηση στην Κέρκυρα.
![Μπλακ άουτ λόγω κακοκαιρίας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/10/16/b49aa7f0df0f57f7bcc34767833bb81e.jpg?t=XCv_IeEkv5m9Ap1MmOn0lQ)
Συγκεκριμένα, χωρίς ρεύμα έμειναν περιοχές στον πρώην δήμο Παλαιοκαστριτών και στο Χλωμό. Ενώ την περασμένη Παρασκευή, στην περιοχή του Χλωμού διακόπηκε η ηλεκτροδότηση και επανήλθε το πρωί για να ξαναδιακοπεί λίγο αργότερα.
Σύμφωνα με τον επικεφαλή του τεχνικού τμήματος της ΔΕΗ κ. Σαββανή, η αιτία των διακοπών οφείλεται σε κεραυνό στην περιοχή του Χλωμού και για να αποκατασταθούν όσο τον δυνατόν γρηγορότερα οι βλάβες υπάρχει ένα επιπλέον συνεργείο.
Trending
![Το φυσάνε και δεν κρυώνει στην Τουρκία με τις γαλανόλευκες εμφανίσεις της Ολυμπιακής ομάδας τους](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/28ba736d-tourkoi-galanoleyka1.jpg?t=hQiJUmV7ISOSG6rOTwX1wA)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή