Δίκτυο «Δεν πληρώνω» από τους δήμους
«Μέλη» του κινήματος «Δεν πληρώνω» έγιναν ακόμα και δήμοι της Αττικής!
![Δίκτυο «Δεν πληρώνω» από τους δήμους](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/11/08/fffd7666788389799143ddeba13bb004.jpg?t=QAHiYotNSQF5z40tFqnZVQ)
Ελληνικό, Αργυρούπολη, Κορυδαλλός, Ψυχικό, Φιλοθέη, Σαρωνικός και Ίλιον αντιτίθενται στο χαράτσι για τα ακίνητα δημιουργώντας το δίκτυο «Δεν πληρώνω», μια πρωτοβουλία που ξεκίνησε η δημοτική αρχή της Νέας Ιωνίας.
Οι πολίτες των συγκεκριμένων δήμων έχουν τη δυνατότητα να ενημερώνονται για τον τρόπο που θα πληρώνουν το λογαριασμό της ΔΕΗ, χωρίς, ωστόσο, να καταβάλλουν τον ειδικό φόρο για τα ακίνητα.
Παράλληλα, ο κάθε δήμος αναλαμβάνει τη νομική στήριξη όσων χρωστούν και την κατάθεση μαζικών εξωδίκων ώστε να μην κοπεί το ρεύμα.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή