Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Πειραιά για τα δικαιώματα του παιδιού
Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Πειραιά και ο Ο.Π.Α.Ν. (Οργανισμός Πολιτισμού, Άθλησης και Νεολαίας), γιορτάζει την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού, παρουσιάζοντας το παιδικό μυθιστόρημα της εκπαιδευτικού Άννας Μερτζάνη με τίτλο «έχω δικαίωμα να πω μια ιστορία;».
![Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Πειραιά για τα δικαιώματα του παιδιού](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/11/09/8a44e32a61eadaac654786a8e6d99277.jpg?t=Vvp3Ks8Tb4ykAXZkG6MqvA)
Η παρουσίαση θα γίνει στον κινηματογράφο Σινεάκ, την Κυριακή 20 Νοεμβρίου και ώρα 11:00-13:00, με ελεύθερη είσοδο.
Το βιβλίο θα «ζωντανεύσει» μέσα από ένα διασκεδαστικό θεατρικό δρώμενο η θεατρική ομάδα «Face up» και θα ακολουθήσει η προβολή της ταινίας «VALO», η οποία σχολιάζει το δικαίωμα ενός παιδιού να παρακολουθεί το σχολείο.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή