Σε αυτήν την πόλη της Ελλάδας η θερμοκρασία είναι υπό το μηδέν για δέκα συνεχόμενες ημέρες
Δέκα συνεχόμενες ημέρες με ολικό παγετό και το θερμόμετρο να δείχνει κάτω από το μηδέν, όλο το 24ωρο, συμπληρώνει η Φλώρινα το Σάββατο, σύμφωνα με τον αυτόματο μετεωρολογικό σταθμό του Εθνικού Αστεροσκοπείου/meteo στην πόλη.
![Σε αυτήν την πόλη της Ελλάδας η θερμοκρασία είναι υπό το μηδέν για δέκα συνεχόμενες ημέρες](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/01/12/4676291.jpg?t=XXXtyyj7NVf9KEWmaJzxZQ)
Από τις 3 έως τις 12 Ιανουαρίου, τόσο οι ελάχιστες όσο και οι μέγιστες θερμοκρασίες στη Φλώρινα, ήταν κάτω από το μηδέν.
Μέσα στο τελευταίο δεκαήμερο η υψηλότερη θερμοκρασία (μείον 0,3 βαθμοί Κελσίου) καταγράφηκε την Παρασκευή 11 Ιανουαρίου, ενώ η χαμηλότερη στις 8 Ιανουαρίου (μείον 18,8 βαθμοί).
Διαβάστε επίσης:
Σάλος: Ο Μπέζος έστειλε φωτογραφία με τα γεννητικά του όργανα
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή