Η ελληνική σημαία στο ρινγκ
Τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή στην πυγμαχία, στην κατηγορία Μεσαίων Βαρών, θα διεκδικήσει το επόμενο Σάββατο ο Ελληνοαμερικανός Ντόνοβαν Γεωργίου.
![Η ελληνική σημαία στο ρινγκ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/03/10/35af7ddaf6c3191ee4ff44172d4f7f79.jpg?t=OkXnGNsq4kOULYbkt3r3ZQ)
Ο Γεωργίου ή «Da Bomb», όπως είναι γνωστός, θα μπει στο ρινγκ κρατώντας μια ελληνική και μια κυπριακή σημαία.
Μέσα στο Μάντισον Σκουέαρ της Νέας Υόρκης θα ακούγονται ελληνικά συνθήματα, καθώς και το «μότο» του Γεωργίου είναι «Πάμε Ελλάδα», για να τον εμψυχώσουν και να ανέβει στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή