Ανέκδοτο: Ο Λαρισαίος στο Παρίσι
Κάποτε ήταν ένας Λαρισαίος που ήθελε πολύ να πάει στο Παρίσι. Μετά από πολύ σκέψη πήγε σε ένα πρακτορείο ταξιδιών, έκλεισε θέση σ' ένα γκρουπ και πήγε...
![Ανέκδοτο: Ο Λαρισαίος στο Παρίσι](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/10/02/499d54d0feb0a954b9211ca469118da8.jpg?t=y3aPaPiDstoxZk33AV-xNA)
Στο Παρίσι πλέον ο Λαρισαίος ακολουθεί κατά πόδας τον ξεναγό μια και δεν ήξερε λέξη γαλλικά.
Ο ξεναγός τους γύρισε σ' όλο το Παρίσι, «εδώ είναι η αψίδα του θριάμβου, αυτός είναι ο πύργος του Aιφελ, εδώ είναι η Παναγία των Παρισίων, Λούβρο...Μονμάρτη...»
Ο Λαρισαίος δεν σταματούσε να βγάζει φωτογραφίες. Χιλιόμετρα φιλμ είχε ξοδέψει.
Φτάνοντας στον περιφερειακό του Παρισιού στις υπόγειες διαβάσεις ο ξεναγός γυρνάει και λέει στους τουρίστες «εδώ είναι που σκοτώθηκε η Νταϊάνα της Αγγλίας θλιβερό γεγονός. Το πώς έγινε ένα θα σας πω ΠΑΠΑΡΑΤΣΙ»
Τελείωσε το ταξίδι γυρνάει ο φίλος μας στη Λάρισα, εμφανίζει τα φιλμ και φωνάζει συγγενείς και φίλους για να τους δείξει το Παρίσι:
«Ιδώ είναι ου πύργους του Aιφελ, ευτούνους είνι ου Σηκουάνας σαν το δκόνε μας τουν Πηνειό ένα πράμα. Ιδώ σκουτώθκι η Νταϊάνα τσ' Αγγλίας κι έμαθα και του πως μάλιστα.»
Οι φίλοι, οι συγγενείς με ένα στόμα ρωτούν «πως;» και απαντά ο φίλος μας » ένα θα σας πω Παραπάτ'σει!!!!!»
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)