Η καμπάνια του καρκίνου του μαστού από τη Stella McCartney
Για μία ακόμα χρόνια, η σχεδιάστρια προσφέρει σε ένα από τα πιο σημαντικά προβλήματα.
![Η καμπάνια του καρκίνου του μαστού από τη Stella McCartney](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2020/10/23/stella-mccartney-karkinos-mastou3.jpg?t=gq5rrUEPTVO4koFPs3P_Kw)
Η Stella McCartney είναι μια δημιουργός που δε χρειάστηκε παρά να διανύσει μερικά βήματα ώστε να γίνει αντιληπτή σε όλους η απαράμιλλη αίσθηση του στυλ που την διακατέχει. Στις 17 Απριλίου του 1998, η μητέρα της, Linda Louise Eastman, άφησε την τελευταία της πνοή νικημένη από τον καρκίνο του μαστού. Έτσι, από το 2014, η designer δημιουργεί ετήσια εκστρατεία για επαγρύπνηση σχετικά με το θέμα.
Για τη φετινή της εκστρατεία λοιπόν, που έχει τίτλο «A Letter to My Loved Ones», η McCartney συνεργάστηκε με τη βραβευμένη με Pulitzer φωτογράφο Lynsey Addario, η οποία αποτύπωσε στην κάμερά της την ομορφιά και την αλήθεια γυναικών που πάλεψαν με την ασθένεια και νίκησαν. Η κάθε γυναίκα από αυτές που συμμετέχει στην καμπάνια έγραψε, μάλιστα, από ένα γράμμα στους αγαπημένους της, πάνω στα οποία και δημιουργήθηκαν φιλμ με τη βοήθεια της ακτιβίστριας Alice Aedy.
Trending
![Σκληρή μάχη με τις φλόγες στην Εύβοια – Κρίσιμες οι επόμενες ώρες για την εξέλιξη της πυρκαγιάς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/30/4bf94d92-fotia-evoia-jul24.jpg?t=Iu8IAhSrYG_NWWYvp2URVQ)
![Καιρική «έκπληξη» μέσα στον Αύγουστο - Μετά τον καύσωνα τα προγνωστικά μοντέλα δείχνουν κακοκαιρία](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/30/KAIROS.jpg?t=E-MdOz8Zf5OOYlxvccs9mw)