Ο Ηλιάδης θα αφήσει το μετάλλιο στο Άγιον Όρος
Περήφανη όλη την Ελλάδα έκανε χθες ο Ηλίας Ηλιάδης χαρίζοντας το πρώτο μετάλλιο για τη χώρα μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.
![Ο Ηλιάδης θα αφήσει το μετάλλιο στο Άγιον Όρος](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/08/02/38883b449b94ddba1143ed03d285fc95.jpg?t=86-jdNEAgO664Tda83IXtQ)
"Αυτό το μετάλλιο ανήκει πρώτα στο Θεό και μέτα σε όλους τους Έλληνες που περνάμε δύσκολες στιγμές. Το ήθελα πάρα πολύ και συγκινήθηκα πραγματικά" δήλωσε ο αθλητής όπως αναφέρει η εφημερίδα "Τα Νέα".
Η μικρή Μαρία, κόρη του Ηλία Ηλιάδη φορώντας τη φανέλα με το όνομα του μπαμπά της ήταν η πρώτη που έπεσε στην αγκαλιά του και στη συνέχεια περίμενε την απονομή για να πάρει στα χέρια της το μετάλλιο. Όμως ξέρει πως θα το κρατήσει για λίγες μέρες γιατί ο ολυμπιονίκης θα το αφήσει στο Άγιον Όρος. "Είναι το τάμα που είχε κάνει και πρόκειται να ξαναπάει σε λίγο καιρό. Το ήθελε πολύ και θα το κάνει" δήλωσε η σύζυγός του Ναταλία στο ένθετο "Ομάδα" των Νέων.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)