Στον Πειραιά η θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Χοζοβίωτισσας
Στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Πειραιά βρίσκεται από τη Κυριακή το απόγευμα η θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Χοζοβίωτισσας, την οποία μετέφερε η κανονιοφόρος του Πολεμικού Ναυτικού "Μαχητής", από το νησί της Αμοργού.
![Στον Πειραιά η θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Χοζοβίωτισσας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/10/22/3e8a205763334426a5112b48e2be9e71.jpg?t=V6hKkbT6mcGuniWKr7cQ_w)
Το πολεμικό πλοίο με την εικόνα, υποδέχτηκαν σφυρίζοντας, όλα τα πλοία που βρίσκονταν στο λιμάνι του Πειραιά ενώ πλήθος κόσμου περίμενε την θαυματουργή εικόνα στην Ακτή Κονδύλη όπου και έδεσε η κανονιοφόρος.
![DSC0681Medium](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2013/10/22/DSC0681Medium.jpg?t=sdmTe2hdCkqxScgxld5D0g)
Η εικόνα, θα παραμείνει στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Πειραιά μέχρι τις 29 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Αγίου Δημητρίου του Μυροβλήτου.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
06:22
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ