Ρόδος:Ούτε τηλέφωνο δεν πήραν στην οικογένεια της άτυχης δασκάλας
Ευθύνες στον περιφερειάρχη, τον δήμαρχο Ρόδου και στους λοιπούς τοπικούς παράγοντες καταλογίζει ο θείος της αδικοχαμένης δασκάλας Αναστασίας Κατσαρού, με επιστολή του σε τοπική εφημερίδα.
![Ρόδος:Ούτε τηλέφωνο δεν πήραν στην οικογένεια της άτυχης δασκάλας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/29/e9aa613eb75dc57d56825cdff1eb81eb.jpg?t=cJbD8tfjovGROxCgLElArw)
Οι άνθρωποι πνίγηκαν λόγω της αδιαφορίας, τις παραλήψεις και της ανικανότητάς σας, τονίζει ο κ. Λαζαρίδης αποκαλύπτοντας ότι ούτε ένα τηλέφωνο για συλλυπητήρια δεν πήραν στην οικογένεια!
Συγκεκριμένα ο θείος της άτυχης δασκάλας αναφέρει μεταξύ άλλων τονίζει στην επιστολή του τα εξής:
«Κύριοι ανευθυνοϋπεύθυνοι,
Κύριε Δήμαρχε Ρόδου Ευστάθιε Κουσουρνά,
Κύριε Αντιπεριφερειάρχη-Περιφερειάρχη Νοτίου Αιγαίου Φώτη Χατζηδιάκο και Μαχαιρίδη Ιωάννη αντίστοιχα, Αστυνομική Διεύθυνση (Τροχαία), Πυροσβεστική Υπηρεσία και όποια άλλη Αρχή ευθύνεται για την τραγωδία της Ρόδου την 22/11/2013, ημέρα Παρασκευή και ώρα 16:05μ.μ. που πνίγηκε η δασκάλα Αναστασία Κατσαρού και οι άλλοι άνθρωποι.
Σας πληροφορώ ότι πνίγηκαν λόγω της αδιαφορίας σας από τις παραλήψεις και την ανικανότητά σας..»
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)