Θρήνος για τον χαμό του ηθοποιού Μπάμπη Γούσια
Σε πένθος βυθίστηκε ο καλλιτεχνικός κόσμος μετά την είδηση θανάτου του γνωστού Γιαννιώτη ηθοποιού, Μπάμπη Γούσια.
![Θρήνος για τον χαμό του ηθοποιού Μπάμπη Γούσια](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/04/25/8d765c863cf23a1cac23c7ecea601b47.jpg?t=mhsa7F3eG05UYBNpcv7XEA)
Ο ηθοποιός«έφυγε» από τη ζωή σήμερα τα ξημερώματα, έπειτα από πολύμηνη μάχη που έδωσε με την επάρατη νόσο, βυθίζοντας στο πένθος τον καλλιτεχνικό κόσμο.
Ο Μπάμπης Γούσιας έγινε ιδιαίτερα γνωστός μέσα από τον χώρο του θεάτρου, με σημαντικότερες παραστάσεις - σταθμό στην υποκριτική του καριέρα τις «Όταν έχω εσένα» και «Κύματα» της Αγγελίτας Τσούγκου, ενώ ήταν στενός συνεργάτης του Σταμάτη Κραουνάκη και μέλος της μουσικοθεατρικής του ομάδας «Σπείρα - Σπείρα».
Συντετριμμένος ο Σταμάτης Κραουνάκης, ο οποίος σκηνοθέτησε την τελευταία παράσταση στην οποία πρωταγωνίστησε ο Μπάμπης Γούσιας, αποχαιρέτησε τον συνεργάτη του με ένα μήνυμα στο facebook.
«Σήμερα, το ξημέρωμα, αποχαιρέτησε ο Μπάμπης Γούσιας. Από την Πρωτοχρονιά μέχρι σήμερα, το πάλεψε με χιούμορ και πίστη. Είναι η πρώτη απώλεια, που χτύπησε την ομάδα. Μαζί μας από το 11 μέχρι τώρα. Ηθοποιάρα, σύντροφος και περιστέρι αγάπης κι ενέργειας. Στο φως να ντυθεί… σιωπή τώρα, λίγο» ανέφερε ο Σταμάτης Κραουνάκης.
Διαβάστε επίσης:
Απεβίωσε ο Πολωνός ποιητής Ταντέους Ρούζεβιτς
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)