«Όταν χόρεψα ποντιακά με τον Ιμάμογλου» - Η συγκινητική υποδοχή σε Έλληνα από τον δήμαρχο της Πόλης
Ο Βασίλης Καρυοφυλλίδης έχει συναντήσει τον δήμαρχο της Κωνσταντινούπολης Εκρέμ Ιμάμογλου κατά τη διάρκεια του εμβληματικού ταξιδιού του στον τόπο των προγόνων του, ενώ και τους δύο τους συνδέει ο...Πόντος.
![«Όταν χόρεψα ποντιακά με τον Ιμάμογλου» - Η συγκινητική υποδοχή σε Έλληνα από τον δήμαρχο της Πόλης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/04/03/imamogloy-vasilis.jpg?t=56VM3J-zv5cPp-tPw3b_qw)
Ο Βασίλης Καρυοφυλλίδης είναι ο άνθρωπος που πραγματοποίησε έναν άθλο στη μνήμη των προγόνων του: Έκανε τη διαδρομή Αθήνα-Τραπεζούντα και πίσω με ποδήλατο, σε ανάμνηση της Γενοκτονίας των Ποντίων και του τόπου από όπου αναγκάστηκαν οι πρόγονοί του να αποχωρήσουν...
Ο ίδιος μιλάει πάντως με τα καλύτερα λόγια για τον μεγάλο θριαμβευτή των δημοτικών εκλογών στην Τουρκία, τον Εκρέμ Ιμάμογλου, ο οποίος εύκολα κέρδισε τον υποψήφιο του Ερντογάν για τη δημαρχία της Κωνσταντινούπολης.
Μαζί του, είχε μάλιστα την εμπειρία να χορέψουν... ποντιακά!
Διαβάστε την περιγραφή του:
Ο Βασίλης Καρυοφυλλίδης είχε συμμετάσχει στο μεγάλο οδοιπορικό του Newsbomb.gr στον Πόντο και την Παναγία του Σουμελά.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Συντάξεις χηρείας: 17 εκατ. ευρώ πρέπει να επιστρέψουν, χήρες/ χήροι αν δεν υπάρξει ρύθμιση](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/13/7a51af43-xires.jpg?t=wSdaOW3zVkyXURWJRrIF4A)