Τούρκικο υποβρύχιο στο λιμάνι του Δυρραχίου
Στο λιμάνι του Δυρραχίου φιλοξενήθηκε το τουρκικό υποβρύχιο που φέρει την επωνυμία TCG ANAFARTALAR S-356.
![Τούρκικο υποβρύχιο στο λιμάνι του Δυρραχίου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/03/18/f4523eef0ad129c7cacfa767ce636018.jpg?t=iMPMwtP0xdnbOMWi39Vl3Q)
Η επίσκεψη του τουρκικού υποβρυχίου πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της κοινής στρατιωτικής συνεργασίας Αλβανίας-Τουρκίας για το 2013.
Όπως αναφέρουν τα αλβανικά ΜΜΕ, γίνεται λόγος για μια επίσκεψη στενότερης στρατιωτικής συνεργασίας των δύο φίλιων χωρών. Ο δήμαρχος του Δυρραχίου κ. Vangjush Dako υποδέχτηκε σε μια φιλική τελετή στο γραφείο του δημαρχείου το διοικητή του υποβρυχίου Yucel Kalacos τον οποίο συνόδευε και ο τούρκος στρατιωτικός ακόλουθος στην Αλβανία Nizametin Bogar, σύμφωνα με την Αυτόνομη.
Trending
![Live - Πύρινα μέτωπα σε Θεσσαλονίκη και Τζια: Κοντά σε σπίτια οι φλόγες - Ήχησε το 112](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/207f72ce-thermi-fotia1.jpg?t=ECNb1VnOH0REChRkyzstIQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή