Το τελευταίο αντίο στην 23χρονη αθλήτρια Μαριάννα Ζαχαριάδη
Σήμερα στις 4 το απόγευμα κηδεύεται από τον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στα Κελοκέδαρα της Πάφου η 23χρονη Ελληνοκύπρια αθλήτρια του επί κοντώ Μαριάννα Ζαχαριάδη, που έχασε τη ζωή της από το λέμφωμα Hodgkin (καρκίνος του λεμφατικού οστού).
![Το τελευταίο αντίο στην 23χρονη αθλήτρια Μαριάννα Ζαχαριάδη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/05/01/58ed081a0194de33ab24d315fa5cd049.jpg?t=EDaaANmE5lgqbku_hlIBig)
Στην κηδεία της αναμένεται να παραστούν, μεταξύ άλλων, ο πρόεδρος της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής ΚΟΕ, Ουράνιος Ιωαννίδης, ο πρόεδρος της ΚΟΕΑΣ, Αντώνης Γεωργαλλίδης, με σύσσωμο το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕΑΣ και ο πρόεδρος του Αθλητικού Συλλόγου Κοροίβου, Δήμος Καλλινίκου.
Η οικογένειά της έκανε έκκληση αντί στεφάνων να γίνουν εισφορές για την ανέγερση αθλητικού κέντρου στα Κελοκέδαρα, στη μνήμη της νεαρής αθλήτριας.
Trending
![Ντέμη Γεωργίου: «Το πάρτυ του γάμου της θα το κάνουμε στην κηδεία» - Τι λέει στενή φίλη της σεφ](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/22/036346a2-demi-Georgiou.jpg?t=F0g695XafvIVi91CZD2uBg)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή