Αντιδράσεις Τουρκοκυπρίων για τον Επιτάφιο στον Αγ. Γεώργιο Αμμοχώστου
Την αντίδραση του για τη λειτουργία του Επιταφίου στον Άγιο Γεώργιο τον Εξορινό στην Αμμόχωστο, εξέφρασε ο πρόεδρος του συνδέσμου ηρώων των «Τουρκοκυπριακών ειρηνευτικών δυνάμεων», Καντίρ Ντεντέογλου .
![Αντιδράσεις Τουρκοκυπρίων για τον Επιτάφιο στον Αγ. Γεώργιο Αμμοχώστου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/04/14/c18bbf662ebfb10037f591ffaf70625b.jpg?t=cEa-4PiOnIWVSnz-xH7giw)
Όπως μεταδίδεται από τα κατεχόμενα, σε δήλωσή του ο κ. Ντεντέογλου είπε ότι η λύπη τους είναι διπλή γιατί διάβασαν πως στη λειτουργία θα συμμετάσχουν ο T/κ μουφτής και πρόεδρος “θρησκευτικών υποθέσεων”, Ταλίπ Αταλάι, οι διαπραγματευτές και ο “δήμαρχος” Αμμοχώστου, Οκτάι Καγιάλπ.
Πηγη ΣΙΓΜΑ
Διαβάστε επίσης
Επιτάφιος στην κατεχόμενη Αμμόχωστο μετά από 57 χρόνια
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή