Δείτε πώς είναι σήμερα, στα 76 της χρόνια η Μις Υφήλιος 1964 Κορίνα Τσοπέη
Η Κορίνα Τσοπέη είχε κατακτήσει τη νίκη στο διεθνή διαγωνισμό ομορφιά Μις Υφήλιος το 1964.
![Δείτε πώς είναι σήμερα, στα 76 της χρόνια η Μις Υφήλιος 1964 Κορίνα Τσοπέη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2020/08/01/korinatsopei.jpg?t=Z3dgbrtIxdtop2gR1Ou_9Q)
Με τη νίκη της εκείνη, έγινε η πρώτη Ελληνίδα που κέρδισε στα συγκεκριμένα καλλιστεία.
Έχει παντρευτεί δύο φορές στη ζωή της και σήμερα είναι 76 χρονών.
Ο πρώτος γάμος της ήταν με τον πλαστικό χειρουργό στο Beverly Hills, Στίβεν Ζαξ και ο γάμος τους κράτησε από το 1968 έως το 1978. Το ζευγάρι απέκτησε τρεις γιους: τον Ανδρέα, τον Στέφανο και τον Γιώργο. Ζούσαν στο Λος Άντζελες της Καλιφόρνια αλλά επισκέπτονταν συχνά την Ελλάδα.
Ο δεύτερος γάμος της ήταν με τον θεατρικό και κινηματογραφικό ατζέντη του Hollywood, Φρέντι Φιλντς και ο γάμος τους κράτησε από το 1981 μέχρι τον θάνατό του από καρκίνο του πνεύμονα τον Δεκέμβριο του 2007.
![](https://gos.bbend.net/media/news/2020/07/29/646775/korinatsopei-4.jpg)
Σήμερα, εξακολουθεί να ζει στην Αμερική ωστόσο κάθε καλοκαίρι έρχεται στο σπίτι της στη Μύκονο.
Διαβάστε περισσότερα εδώ
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)