Πρωτοψάλτη: Απολαμβάνει τις καλοκαιρινές της διακοπές στα Σφακιά και μας στέλνει μαντινάδες
Οι μαντινάδες της Άλκηστις Πρωτοψάλτη στα Μάρμαρα Σφακίων.
![Πρωτοψάλτη: Απολαμβάνει τις καλοκαιρινές της διακοπές στα Σφακιά και μας στέλνει μαντινάδες](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/08/22/protopsalti.jpg?t=ie-ga7BBtsCUXaKpu2Zo9A)
Την Κρήτη επέλεξε για τις καλοκαιρινές της διακοπές η Άλκηστις Πρωτοψάλτη. Η γνωστή τραγουδίστρια φαίνεται πως απολαμβάνει την παραμονή της στο νησί και πιο συγκεκριμένα στα Μάρμαρα Σφακίων.
Η ίδια δεν παρέλειψε να ενημερώσει τους διαδικτυακούς της φίλους για το μέρος που βρίσκεται αλλά και να τους υπενθυμίζει το επόμενο ραντεβού τους. Σε ανάρτηση της στο instagram η ερμηνεύτρια, μοιράζεται με τους διαδικτυακούς της φίλους ορισμένες από τις μαντινάδες που της έμαθαν, οι φίλοι της οι Σφακιανοί.
«Στη μαγική Κρήτη δια -κο-πές και δεκάδες μαντινάδες...
1.«το κινητό μου τάπαιξε δεν ξέρω τι το πιάνει μα όταν μου στέλνεις μήνυμα, μονάχα τότες πιάνει»…
2. «έχω περάσει δύσκολα και μια ζωή θυμούμαι , το διάολο να μ απειλεί και γω να μη φοβούμαι» γειά σου Μιχάλη και Γιώργο με τα ωραία σας...», έγραψε στη λεζάντα της φωτογραφίας της η Άλκηστις Πρωτοψάλτη.