Νίκος Αναδιώτης: «Εγώ τον γάμο τον έχω για συγκεκριμένο σκοπό, άνδρας γυναίκα και δεν αλλάζει αυτό»
Ο Νίκος Αναδιώτης μιλάει για την απόφασή του να κατέβει στις Ευρωεκλογές με το κόμμα ΝΙΚΗ
![Νίκος Αναδιώτης: «Εγώ τον γάμο τον έχω για συγκεκριμένο σκοπό, άνδρας γυναίκα και δεν αλλάζει αυτό»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/03/19/anadiotis.jpg?t=Ehg6Y-m73Ai56HnG-EfAfw)
Ο Νίκος Αναδιώτης ήταν καλεσμένος στην εκπομπή «Το Πρωινό» σε μια εφ' όλης της ύλης συνέντευξη στον Γιώργο Λιάγκα.
Ο ηθοποιός μίλησε για την απόφασή του να συμμετέχει στις Ευρωεκλογές με το κόμμα ΝΙΚΗ.
«Με τιμά αυτή η πρόταση από τον πρόεδρο, κ. Νατσιό, ενθουσιάστηκα στο να προσφέρω σε αυτή την ωραία προσπάθεια που κάνει αυτός ο ωραίος κόσμος της Νίκης. Από την άλλη η Βασιλική (σ.σ. σύζυγός του) είναι λίγο πιο πρακτική στη σκέψη, μου λέει: “Θα κάνεις όλο αυτόν τον αγώνα γιατί θέλεις να βγεις ή απλά για να συμπληρώσεις ένα ψηφοδέλτιο;”» είπε αρχικά ο ηθοποιός.
«Της είπα ότι εμείς θα κάνουμε τον αγώνα τον καλό και ό,τι θέλει ο Κύριος θα συμβεί. Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο, για τη Νίκη πρώτα και μετά για εμένα. Η αναγνωσιμότητα όντως βοηθάει, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό»
Για τις απόψεις του ήταν ξεκάθαρος και δήλωσε: «Έχω έρθει να εκφράσω τις προσωπικές μου απόψεις, και τη γνώμη μου, όπως έχει δικαίωμα ο καθένας να το κάνει».
Κάθετος είναι ο Νίκος Αναδιώτης και για τον γάμο για τα ομόφυλα ζευγάρια λέγοντας: «Εγώ τον γάμο τον έχω για συγκεκριμένο σκοπό, Άνδρας – Γυναίκα. Είναι δύσκολο να το αλλάξω».
Trending
![Κρήτη: Οι παππούδες απαντούν στις viral γιαγιάδες με μπροστάρη τον… Μαμαλάκη – Δείτε βίντεο](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/a057f140-mamalakis.jpg?t=otcUaoK-FHEaoUYt6lu_QA)
![Καιρός - Κολυδάς: Πότε θα υποχωρήσουν οι υψηλές θερμοκρασίες - Τι είναι το...μπλε που πλησιάζει](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/9c0056d9-kalokairi.jpg?t=8Ge8gQVRcMYATfitBGWtRg)