Τηλεμαραθώνιος της Unisef στη ΔΤ για τρία ορφανοτροφεία στην Ελλάδα
Τηλεμαραθώνιο Αγάπης διοργανώνουν η Δημόσια Τηλεόραση και η Ελληνική Επιτροπή της Unicef τη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου από τις 19.00 έως τη 01.00, με θέμα την αντιμετώπιση του υποσιτισμού των παιδιών στην Ελλάδα και τον κόσμο.
![Τηλεμαραθώνιος της Unisef στη ΔΤ για τρία ορφανοτροφεία στην Ελλάδα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/27/a8a579c0eb4f22e56b60771a25968c55.jpg?t=fFj6wNEXuO6nzMSmlKJ8Zg)
Φέτος ο Τηλεμαραθώνιος Αγάπης υιοθετεί τρία ορφανοτροφεία στην Ελλάδα με σκοπό να καλύψει κάποιες από τις μεγάλες τους ανάγκες σε σίτιση και σε άλλο εξοπλισμό. Η Ελληνική Επιτροπή της Unicef , κατανοώντας τις μεγάλες οικονομικές δυσκολίες που βιώνει ο ελληνικός λαός, απευθύνεται στα αλληλέγγυα αισθήματα όλων και τους ζητά να ανταποκριθούν στο ετήσιο κάλεσμα της. Ο Τηλεμαραθώνιος θα μεταδοθεί από τη συχνότητα της Δημόσιας Τηλεόρασης στα στούντιο της Κατεχάκη και την παρουσίαση θα κάνουν γνωστοί καλλιτέχνες από τον χώρο του θεάματος.