Ο Γεώργιος Μποροδήμος στο ΔΣ της ΝΕΡΙΤ
Μια ακόμη κενή θέση στο διοικητικό συμβούλιο της ΝΕΡΙΤ, από τις πολλές που προέκυψαν τον τελευταίο καιρό, καλύφθηκε.
![Ο Γεώργιος Μποροδήμος στο ΔΣ της ΝΕΡΙΤ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/07/08/b6557818e0ad866cd5bfc3c2937c8d3b.jpg?t=yfOGj8Nb7yFSSVhF4_6aPA)
Νέο μέλος είναι Αντιεισαγγελέας Αρείου Πάγου ε.τ., κ. Γεώργιος Μποροδήμος. Η ανακοίνωση της ΝΕΡΙΤ αναφέρει χαρακτηριστικά: «Με απόφαση του Εποπτικού Συμβουλίου της ΝΕΡΙΤ, ορίστηκε σήμερα ως μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της εταιρείας ο Αντιεισαγγελέας Αρείου Πάγου ε.τ., κ. Γεώργιος Μποροδήμος.
Η Διοίκηση της ΝΕΡΙΤ εκφράζει την ιδιαίτερη ικανοποίησή της για την επιλογή αυτή και εκτιμά ότι η συμμετοχή του κ. Μποροδήμου στο Δ.Σ. της εταιρείας – λόγω μάλιστα και της ευδόκιμης θητείας του στον χώρο της Δικαιοσύνης – θα συμβάλει καθοριστικά στην εμπέδωση ενός κλίματος διαφάνειας, νομιμότητας και λογοδοσίας στη λειτουργία του Οργανισμού, καθώς και στη διαλεύκανση περιπτώσεων αδιαφανούς διαχείρισης που ίσως σημειώθηκαν στο παρελθόν».
Διαβάστε επίσης:
Διέπρεψε το «Μην αρχίζεις τη μουρμούρα»
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)