Τηλεοπτικές άδειες: Την πρώτη δόση κατέβαλε και ο Βαγγέλης Μαρινάκης
Μετά τον τηλεοπτικό σταθμό ΣΚΑΙ, και η εταιρεία «Alter Ego» του εφοπλιστή, Βαγγέλη Μαρινάκη, κατέβαλε σήμερα, Παρασκευή (23/09/2016) στη Γενική Γραμματεία Ενημέρωσης και Επικοινωνίας την πρώτη δόση, ύψους 24.633.333,34 ευρώ, για την απόκτηση τηλεοπτικής άδειας.
![Τηλεοπτικές άδειες: Την πρώτη δόση κατέβαλε και ο Βαγγέλης Μαρινάκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/09/23/5345345345.jpg?t=dVrVoVmYuu0X9YjyOY90WQ)
Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι η δεύτερη δόση θα πρέπει να καταβληθεί εντός ενός έτους από την ημερομηνία χορήγησης της άδειας και η τρίτη εντός των επόμενων δύο ετών από την ημερομηνία χορήγησης.
Η εταιρεία «Alter Ego» του εφοπλιστή Βαγγέλη Μαρινάκη, έγινε ο δεύτερος υπερθεματιστής που καταβάλει τη δόση, καθώς λίγες ώρες πριν είχε προηγηθεί ο ΣΚΑΙ.
Κατά συνέπεια απομένουν ο όμιλος του ΑΝΤ1 καθώς και ο Ιωάννης - Βλαδίμηρος Καλογρίτσας, αν και με τον τελευταίο τα πάντα βρίσκονται στον «αέρα» λόγω των πρόσφατων εξελίξεων.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)