Βρέθηκε πλοίο για τις Βόρειες Σποράδες
Το επιβατηγό - οχηματαγωγό πλοίο «Αχιλλέας» της Ναυτικής Εταιρίας Σκύρου καλείται να δώσει προσωρινή λύση στο πρόβλημα της ακτοπλοϊκής σύνδεσης των Βορείων Σποράδων με την ηπειρωτική Ελλάδα.
![Βρέθηκε πλοίο για τις Βόρειες Σποράδες](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/03/07/6270c1a93a06603cd08fcc6aa1be14ef.jpg?t=pv_9QnomJMrZTBmHkEzhug)
Τα δρομολόγια θα διαρκέσουν μέχρι την Πέμπτη, οπότε και αναμένεται να αποκατασταθεί η βλάβη στη δεξιά μηχανή του «Εξπρές Σαντορίνη».
Το «Αχχιλέας» θα αποπλεύσει από την Κύμη την Τετάρτη στις 10:30 το πρωί και θα πάει στην Αλόννησο, στη Σκόπελο και στη Σκιάθο για να καταπλεύσει στο λιμάνι του Βόλου στις 19:20 το απόγευμα.
Την Πέμπτη, όπως ανακοινώθηκε από τη Ναυτική Εταιρία Σκύρου, το πλοίο θα αποπλεύσει από το λιμάνι του Βόλου στις 8 το πρωί, με προορισμό τη Σκιάθο, τη Σκόπελο και την Αλόννησο και στη συνέχεια θα επιστρέψει στην Κύμη στις 6 το απόγευμα.