Ελληνικό χρώμα στην έκθεση τροφίμων και ποτών Anuga 2013
Ελληνικό χρώμα είχε η μεγαλύτερη επαγγελματική έκθεση τροφίμων και ποτών στον κόσμο, Anuga 2013, που έλαβε χώρα στην Κολωνία.
![Ελληνικό χρώμα στην έκθεση τροφίμων και ποτών Anuga 2013](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/10/21/64f1e7f3d619976c4891b20d1dff972f.jpg?t=9xJd1T5apNF2GR2WOYM66w)
Πάνω από 180 εκθέτες απ' όλη την Ελλάδα, εκπρόσωποι 10 εμπορικών επιμελητηρίων και τεσσάρων περιφερειών (Πελοποννήσου, Δυτικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, Κρήτης) στήριξαν τη συμμετοχή των επιχειρήσεων στην έκθεση και εξέθεσαν τον πλούτο της ελληνικής παραγωγής.
Σε συνεργασία με τον ελληνικό Οργανισμό Εξωτερικού Εμπορίου (ΟΠΕ), η μαγειρική ομάδα του ομίλου Aldemar Hotels, στο πλαίσιο της καμπάνιας «Greece on a Dish», επιμελήθηκε της δημιουργίας, της μαγειρικής και της παρουσίασης των μενού από τις κουζίνες τεσσάρων γαστρονομικών περιοχών της χώρας, με τη χρήση προϊόντων των Ελλήνων εκθετών.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή