Πρέβεζα: Mειώσεις 5% στα τέλη ύδρευσης
Στην πρώτη, μετά το 1988 μείωση των τελών Ύδρευσης, προχώρησε ο Δήμος Πρέβεζας μετά από συνεργασία με το Διοικητικό Συμβούλιο της Επιχείρησης και του προέδρου της Βασίλη Κουτρούμπα.
![Πρέβεζα: Mειώσεις 5% στα τέλη ύδρευσης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/04/01/4da8228b28955399649430ec7b7576c6.jpg?t=iWSiyr4VK-39OkdsYQ0DAQ)
Η μείωση είναι της τάξης του 5% για τα τέλη του νερού και αντίστοιχα 5% για τα πάγια τέλη ύδρευσης και αποχέτευσης για όλα τα νοικοκυριά , τα καταστήματα και τις επιχειρήσεις που εξυπηρετούνται από την Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης – Αποχέτευσης Πρέβεζας.
Όπως τονίζει ο δήμαρχος Πρέβεζας Χρήστος Μπαΐλης η μείωση των τελών εντάσσεται στην προσπάθεια που καταβάλλει η δημοτική αρχή προκειμένου να σταθεί δίπλα στα νοικοκυριά που δοκιμάζονται από την κρίση.
Trending
![Σε κλοιό καύσωνα η χώρα: Σε ισχύ τα μέτρα για τους εργαζόμενους σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/05/28/kafsonas-kairos.jpg?t=vFhm80YbpguOHMmEUeHFpQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
07:00
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Η δύσκολη μέρα το Σάββατο για τον Ελληνισμό και τι ζητά η Άγκυρα στο Κυπριακό
07:00
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ