Δήμος Ζακύνθου : Εργα αναβάθμισης στην ύδρευση
Στην αντικατάσταση του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης στην Δ.Κ. Αμπελοκήπων προχωρούν ο Δήμος Ζακύνθου και η ΔΕΥΑΖ, αφού εξασφαλίστηκε η ένταξη του έργου στο χρηματοδοτικό πρόγραμμα ΕΣΠΑ. Φορέας υλοποίησης του έργου είναι ο Δήμος Ζακύνθου και κύριος του έργου η ΔΕΥΑΖ, ενώ είναι συνολικού προϋπολογισμού 345.000 ευρώ.
![Δήμος Ζακύνθου : Εργα αναβάθμισης στην ύδρευση](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/09/23/f2b8d9e6e646112a9be2468cda027388.jpg?t=HBpna-3b1AdX4aVRBo7k6g)
Με την αντικατάσταση του δικτύου θα εξοικονομηθούν σημαντικές ποσότητες νερού, οι οποίες μέχρι σήμερα χάνονται λόγω της παλαιότητας του δικτύου αλλά και λόγω των παράνομων συνδέσεων σε αυτό. Η όδευση των νέων αγωγών θα γίνει διαμέσου επαρχιακών και δημοτικών οδών, προκειμένου να εξασφαλίζεται η άμεση πρόσβαση σε αυτούς.
Η δημοπράτηση της εκτέλεσης θα γίνει στις 22 Οκτωβρίου 2013 από την ΔΕΥΑΖ. Στόχος της Δημοτικής Επιχείρησης είναι η εξυπηρέτηση του πολίτη και γι’ αυτό θα συνεχίσει να καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)