ΚΕΔΕ: Πρωτοβουλία αλληλεγγύης στη Λέσβο από τους Δήμους
Με πρωτοβουλία της ΚΕΔΕ συγκεντρώνεται υλικοτεχνική υποδομή και ιατροφαρμακευτικό υλικό για το Δήμο Λέσβου , που αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα λόγω του τεράστιου όγκου προσφύγων και μεταναστών που δέχεται καθημερινά.
![ΚΕΔΕ: Πρωτοβουλία αλληλεγγύης στη Λέσβο από τους Δήμους](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/09/07/KEDE.jpg?t=EyDrl6Vz1_z2AlKIUFNSqw)
Με επιστολή του , προς όλους του Δημάρχους της χώρας , ο πρόεδρος της ΚΕΔΕ, Γιώργος Πατούλης , ζητεί να διαθέσουν έστω και προσωρινά , μηχανήματα, απορριμματοφόρα, σάρωθρα, και βυτία, στο δήμο Λέσβου .
Επίσης , η ΚΕΔΕ και ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών συντονίζουν κλιμάκιο ιατρών το οποίο θα επισκεφθεί το νησί προκειμένου να παράσχει ιατρική και φαρμακευτική βοήθεια όπου απαιτείται.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή