Δήμος Βύρωνα: Πρόγραμμα Σχολών Γονέων 2016 -Ενημέρωση, Ευαισθητοποίηση,Υποστήριξη
Με το θέμα της αυτοεκτίμησης και των καλών πρακτικών ενδυνάμωσης των παιδιών προσχολικής ηλικίας, ολοκληρώθηκε ο Α΄ Κύκλος του προγράμματος των Σχολών Γονέων που διοργάνωσε η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής Παιδείας & Πολιτισμού σε συνεργασία με το Νομικό Πρόσωπο των Παιδικών σταθμών Δήμου Βύρωνα.
![Δήμος Βύρωνα: Πρόγραμμα Σχολών Γονέων 2016 -Ενημέρωση, Ευαισθητοποίηση,Υποστήριξη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/03/25/arodos.jpg?t=luRgA-y7jN1gKzwvz85HCg)
Στο πλαίσιο της πρόληψης και προαγωγής της ψυχικής υγείας των παιδιών και των ενηλίκων το Πρόγραμμα των ΣΧΟΛΩΝ ΓΟΝΕΩΝ για τη φετινή σχολική χρονιά συνεχίζεται ως εξής: Σχολή Γονέων για γονείς παιδιών που φοιτούν στους Παιδικούς Σταθμούς:
Ο Β΄ Κύκλος για τους γονείς των παιδιών που φοιτούν στον 3ο, 6ο, 7ο, 8ο, 9ο, 10ο, παιδικό σταθμό ξεκινά την Τρίτη 15 Μαρτίου 2016 και ώρα 10:30-12:00 στο Πολυδύναμο Κέντρο Πρόνοιας Δήμου Βύρωνα (Καλλιπόλεως 59 & Αγ.Σοφίας). Σχολή Γονέων για γονείς παιδιών που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο και στις δύο πρώτες τάξεις του Δημοτικού (Α & Β) .
Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 28 Μαρτίου και ώρα 10:30 – 12:00, στο χώρο του Πολυδύναμου Κέντρου Πρόνοιας. Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί σε επτά εβδομαδιαίες (7) συναντήσεις. Οι γονείς που επιθυμούν να συμμετάσχουν συστηματικά καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή πρωινές ώρες στο τηλ.210-7624403.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)