Δήμος Αποκορώνου: Φτιάχνει καταδυτικό κέντρο
O δήμος Αποκορώνου θα κατασκευάσει το πρώτο καταδυτικό πάρκο στα Χανιά.
![Δήμος Αποκορώνου: Φτιάχνει καταδυτικό κέντρο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/11/24/KATADYTIKA_PARKA_AFTODIOIKISI-696x462.jpg?t=m3g9TZfUQ5WLeSsuiAI-0g)
Το πάρκο, σύμφωνα με ανακοίνωση του δήμου, θα δημιουργηθεί στη θέση «Ομπρόσγιαλος» που βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα Κεφαλά.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του δήμου η παρουσίαση των μελετών για τη δημιουργία του πάρκου θα γίνει την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου στις 6 το απόγευμα στην αίθουσα διαλέξεων του Τμήματος Δυτικής Κρήτης του Τεχνικού Επιμελητηρίου.
Κατά την εκδήλωση θα τιμηθούν για τη συμβολή τους ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ, Ναύαρχος Ευάγγελος Αποστολάκης και ο αρχηγός ΓΕΝ, Αντιναύαρχος Γεώργιος Γιακουμάκης καθώς όπως δήλωσε στο ΑΠΕ -ΜΠΕ ο δήμαρχος Αποκορώνου Χαράλαμπος Κουκιανάκης για τη δημιουργία του καταδυτικού πάρκου διέθεσαν στο δήμο δύο παλιά παροπλισμένα πλοία του Πολεμικού Ναυτικού.