Μπουτάρης: Θα στηρίξω τον Ζέρβα παρά τις διαφορές μας
“Να αφήσουμε στην άκρη τους προσωπικούς εγωισμούς και να είμαστε σοβαροί με τη διαδικασία του δημοτικού συμβουλίου”, είπε ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Γιάννης Μπουτάρης στην πρώτη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου μετά τις αυτοδιοικητικές εκλογές.
![Μπουτάρης: Θα στηρίξω τον Ζέρβα παρά τις διαφορές μας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/06/10/mpoutaris-2.jpg?t=fIocBN7cfEqBCAEVBz4hgw)
Αφού έδωσε συγχαρητήρια στα μέλη που επανεκλέχθησαν αλλά και σε αυτούς που θα καθίσουν πρώτη φορά στα έδρανα, τόνισε πόσο σημαντικό είναι να γίνει ο δήμος “πρότυπο συνεννόησης”. “Να πάτε καλά στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο, να υπάρχει συναινετικές διαδικασίες” είπε χαρακτηριστικά ο δήμαρχος.
Όσον αφορά το νεοεκλεγέντα δήμαρχο Κωνσταντίνο Ζέρβα, είπε πως θα τον στηρίξει πάρα τις διαφορές που είχαν στο παρελθόν, “καθώς ο δήμος δεν είναι προσωπική υπόθεση, είναι υπόθεση όλων. Ο κάθε δήμαρχος αφήνει τη σφραγίδα του και ο Κωνσταντίνος θα αφήσει τη δική του”.
Διαβάστε επίσης:
Συναγερμός σε πτήση! Η απίστευτη γκάφα επιβάτη μέσα σε αεροπλάνo - Δείτε τι συνέβη (pics)
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Συντάξεις χηρείας: 17 εκατ. ευρώ πρέπει να επιστρέψουν, χήρες/ χήροι αν δεν υπάρξει ρύθμιση](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/13/7a51af43-xires.jpg?t=wSdaOW3zVkyXURWJRrIF4A)