Δ. Καρύδης: Είναι η ώρα της ευθύνης
Tην Αγία Μαρίνα της Αίγινας επισκέφθηκε ο υποψήφιος του ΠΑΣΟΚ στην Α΄ Πειραιά κ. Δημήτρης Καρύδης.
![Δ. Καρύδης: Είναι η ώρα της ευθύνης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/04/23/46ddfdc37646db28e6013c111784d97c.jpg?t=SiEIAm1lKbuedxGCf234Xw)
Συνομιλώντας με κατοίκους και επαγγελματίες του νησιού, ο κ. Καρύδης επισήμανε ότι οι οριζόντιες περικοπές, η υπερφορολόγηση των τίμιων ως αντίδοτο στην φοροδιαφυγή των πονηρών και η ασφυξία στην αγορά, δημιούργησαν ένα εκρηκτικό μείγμα που προκάλεσε οργή και έκρηξη στην κοινωνία και τους πολίτες.
«Τώρα είναι η ώρα των μεγάλων εθνικών και στρατηγικών αποφάσεων είναι η ώρα της ευθύνης. Η ώρα της ωριμότητας και του εθνικού συμφέροντος, που με ψυχραιμία, σύνεση και λογική θα επιλέξουμε τον δρόμο που θα ακολουθήσουμε για τις επόμενες 10ετίες» είπε ο κ. Καρύδης.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Η αποτίμηση της επίσκεψης Μητσοτάκη στη Λευκωσία - Η επόμενη μέρα για το Κυπριακό μετά τις δηλώσεις Ερντογάν
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ