Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Ψήφισε ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Ανδρουλάκης
Ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Ανδρουλάκης, άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα.
![Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Ψήφισε ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Ανδρουλάκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/10/08/Nikos-Androulakis.jpg?t=IBT_Zj_5EeKLy9WeDe6LKA)
Από σήμερα το πρωί (08/10), η χώρα κινείται σε… ρυθμούς αυτοδιοικητικών εκλογών. Σε περίπτωση που κανένας συνδυασμός δε λάβει την απαραίτητη πλειοψηφία, η διαδικασία θα επαναληφθεί την Κυριακή 15 Οκτωβρίου.
Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε και ο επικεφαλής του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, στο 13ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου.
«Το ΠΑΣΟΚ στήριξε διαχρονικά και νομοθετικά την αυτοδιοίκηση της περιφερειακής ανάπτυξης. Αυτή θέλουμε να είναι ο μεγάλος αποψινός νικητής και όχι, το μοντέλο του κυρίου Μητσοτάκη. Αυτό το συγκεντρωτικό μοντέλο διοίκησης, που απέτυχε παταγωδώς, θέλουμε απόψε να ηττηθεί. Αγωνιζόμαστε με προοδευτικά ψηφοδέλτια», υπογράμμισε ο κ. Ανδρουλάκης.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)