Βασιλειάδης: Με ξένισαν φράσεις στην ομιλία του Στέφανου Κασσελάκη
«Μπορεί να έχουμε μεταξύ μας πολιτικές διαφωνίες, όμως δεν μπορεί να γίνεται μεταξύ μας αρένα», τόνισε ο γραμματέας του ΣΥΡΙΖΑ
![Βασιλειάδης: Με ξένισαν φράσεις στην ομιλία του Στέφανου Κασσελάκη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/11/13/giorgos-vasileiadis.jpg?t=e9s2LXNe1Su1hmkllSH_iw)
Με τον ΣΥΡΙΖΑ σε διάσπαση ο γραμματέας του κόμματος, Γιώργος Βασιλειάδης, εμφανίστηκε ενωτικός.
Όμως, σχολιάζοντας την επεισοδιακή ομιλία του Στέφανου Κασσελάκη στην Κεντρική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ, ο κ. Βασιλειάδης ανέφερε, μιλώντας στο Action Tv, «υπήρχαν εκφράσεις, μέσα στην ένταση, που με ξένισαν».
Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γιώργος Βασιλειάδης «με ξένισαν και συμπεριφορές που εκκινούν από την ημέρα που εξελέγη ο νεος πρόεδρος, αλλά και συμπεριφορές γηπέδου την ώρα που μιλάει ο προέδρος».
«Μπορεί να έχουμε μεταξύ μας πολιτικές διαφωνίες, όμως δεν μπορεί να γίνεται μεταξύ μας αρένα», τόνισε ο γραμματέας του ΣΥΡΙΖΑ.
«Η αδυναμία επικοινωνίας μεταξύ των τάσεων μέσα στο κόμμα ήταν πραγματικά διαλυτική», ανέφερε σε άλλο σημείο. «Δεν είναι δείγμα υγείας», τόνισε.
Για τις αποχωρήσεις από τον ΣΥΡΙΖΑ ο κ. Βασιλειάδης είπε συγκεκριμένα: «Οποιαδήποτε διάσπαση είναι λάθος» ωστόσο «με το ζόρι δεν μπορεί να μείνει κάποιος σε μία συλλογικότητα».