Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Συγχαρητήριο μήνυμα Ανδρουλάκη για τον «χρυσό» Τεντόγλου
«Το πρώτο ελληνικό χρυσό μετάλλιο σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, το δεύτερο συνεχόμενο ολυμπιακό χρυσό μετάλλιο για τον Μίλτο Τεντόγλου»
![Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Συγχαρητήριο μήνυμα Ανδρουλάκη για τον «χρυσό» Τεντόγλου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/08/04/72850179-tentoglou-2024-alma2.jpg?t=uI87l9iTSWyqr7NzlJ68dA)
Τον Μίλτο Τεντόγλου συνεχάρη ο Νίκος Ανδρουλάκης, λίγη ώρα μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο μήκος και τοποθετώντας το όνομα του δίπλα σε αυτό του σπουδαίου Καρλ Λιούις.
Πιο συγκεκριμένα, ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ έγραψε χαρακτηριστικά στην ανάρτηση του: «Το πρώτο ελληνικό χρυσό μετάλλιο σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, το δεύτερο συνεχόμενο ολυμπιακό χρυσό μετάλλιο για τον Μίλτο Τεντόγλου, που πλεον ανήκει στους παγκόσμιους θρύλους του άλματος εις μήκος. Ο Μίλτος είναι ένας αθλητής που με το ήθος και την αμεσότητά του έχει κερδίσει τις καρδιές όλων των Ελλήνων. Σήμερα, μας έκανε ξανά περήφανους. Μίλτο, σ' ευχαριστούμε!».
Ακολουθεί η ανάρτηση του Νίκου Ανδρουλάκη:
Trending
![Το μήνυμα του Τεντόγλου στους Έλληνες - «Ελπίζω να σας έκανα να χαμογελάσετε, δεν ήμουν καλός»](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/08/06/8f0d14bc-tentoglou-a-ypoklisi.jpg?t=_Nkp2TzhzoTUHq27lPnJHA)