Επίσκεψη Μιχελάκη στους εθελοντές δασοπυροσβέστες
Τους εθελοντές δασοπυροσβέστες που έδωσαν όλη τη νύχτα μάχη με τις φλόγες στην μεγάλη πυρκαγιά της Πάρνηθας επισκέφθηκε ο Υπ. Εσωτερικών κ. Γιάννης Μιχελάκης μαζί με τον Δήμαρχο Βύρωνα Νίκο Χαρδαλιά.
![Επίσκεψη Μιχελάκη στους εθελοντές δασοπυροσβέστες](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/08/06/d11e164acd55917ebd9e2d090850b157.jpg?t=0GOws9N9fRniZ_qBob9pJw)
Οι δασοπυροσβέστες εξήγησαν στον Υπουργό το μεγάλο βαθμό δυσκολίας που είχε η προσπάθεια κατάσβεσης της πυρκαγιάς και πόσο οι δυνατοί άνεμοι δυσχέραιναν το έργο τους.
Ο Υπουργός Εσωτερικών συνεχάρη τους εθελοντές δασοπυροσβέστες για το έργο τους και τους ευχήθηκε δύναμη και κουράγιο.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή