Μιχελάκης: Εγώ δεν βάζω τις προσωπικές μου επιλογές πάνω απ' όλα
«Εγώ δεν βάζω τις προσωπικές μου επιλογές πάνω απ' όλα», δήλωσε ο υπουργός Εσωτερικών, Γιάννης Μιχελάκης, σε ραδιοφωνικό σταθμό απαντώντας στα σενάρια που τον θέλουν να διεκδικεί το δήμο της Αθήνας.
![Μιχελάκης: Εγώ δεν βάζω τις προσωπικές μου επιλογές πάνω απ' όλα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/10/59b613977cb2dcb99f343a48f73239ec.jpg?t=VazpScwEuzYA3OdSb6Qq3w)
«Αυτά τα θέματα αποφασίζονται κεντρικά από το κόμμα και η τελική απόφαση είναι του πρωθυπουργού –οποιαδήποτε άλλη συζήτηση είναι άκαιρη. Η άποψή μου είναι ότι, όταν αποφασίσει κάτι ο πρόεδρος του κόμματος, αυτό θα πρέπει να γίνει αποδεκτό. Εγώ δεν βάζω τις προσωπικές στρατηγικές πάνω απ' όλα. Δεν ανοίγω, ούτε κλείνω κάτι», είπε χαρακτηριστικά.
Ο Γ. Μιχελάκης έφερε ως παράδειγμα και την υποψηφιότητά του στις βουλευτικές εκλογές σημειώνοντας πως ο πρόεδρος του κόμματος θα λάβει τις τελικές αποφάσεις. «Αν ο πρωθυπουργός μού ζητήσει να φύγω αύριο από το υπουργείο, θα φύγω, αν μου αναθέσει ένα άλλο πόστο και κρίνει ότι αυτό είναι απαραίτητο ή εκεί με χρειάζεται περισσότερο, θα πάω. Φιλοδοξώ να διεκδικήσω την ψήφο των πολιτών, ο πρόεδρος θα αποφασίσει εάν αυτό πρέπει να γίνει ή όχι».
Διαβάστε επίσης:
Οι προτεραιότητες του Υπ. Εσωτερικών στην ελληνική Προεδρία
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)