Γ. Μπουτάρης: Τον Ματθαιόπουλο δεν τον ξέρω αλλά ούτε θέλω να τον μάθω
Την ανακοίνωση των υποψηφιοτήτων της Χρυσής Αυγής στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας και το Δήμο Θεσσαλονίκης σχολίασε ο δήμαρχος, Γιάννης Μπουτάρης, μιλώντας στη Δημοτική Τηλεόραση Θεσσαλονίκης.
![Γ. Μπουτάρης: Τον Ματθαιόπουλο δεν τον ξέρω αλλά ούτε θέλω να τον μάθω](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/19/ef3ded6347870f89bcf17621d1f59352.jpg?t=dxo9bpl-hxCfM3fukvC5iQ)
«Οι μισοί είναι στη φυλακή και οι άλλοι μισοί θα πάνε εν καιρώ. Αφού είναι ακόμη νόμιμο κόμμα, θα κατεβάσει και υποψηφίους στις εκλογές» τόνισε ο κ. Μπουτάρης.
Σύμφωνα με το thestival.gr, όταν ο ίδιος ρωτήθηκε για τον αντίπαλό του, υποψήφιο δήμαρχο Θεσσαλονίκης με τη ΧΑ, Αρτέμη Ματθαιόπουλο, ο κ. Μπουτάρης είπε: «Τον κύριο δεν τον γνωρίζω και για να πω την αλήθεια, δεν θα ήθελα να τον μάθω. Από κει και πέρα, ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του».
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή