Ανταρσία: Ο Θ. Αγαπητός σε εκδήλωση στο Δενδροπόταμο
Παρέμβαση του Θ. Αγαπητού σε εκδήλωση στο Δενδροπόταμο της δημοτικής κίνησης «Ανυπακοή στις γειτονιές των Αμπελοκήπων-Μενεμένης»
![Ανταρσία: Ο Θ. Αγαπητός σε εκδήλωση στο Δενδροπόταμο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/04/09/d5815b2c155e66182b84e44eeeaa6d56.jpg?t=D5INz0ddPosvA_aUpctOWw)
Την Τρίτη 8 Απρίλη ο υποψήφιος περιφερειάρχης της Ανταρσία στην Κ. Μακεδονία-Αντικαπιταλιστική Αριστερά Θανάσης Αγαπητός παρευρέθηκε στην εκδήλωση που οργάνωσε στο ΚΑΠΗ Δενδροποτάμου η δημοτική κίνηση «Ανυπακοή στις γειτονιές των Αμπελοκήπων-Μενεμένης» με βασικό ομιλητή τον υποψήφιο δήμαρχο Ηλία Σμήλιο.
Ο Θ. Αγαπητός τόνισε ότι απαραίτητος όρος για να ξεπεραστεί η χρόνια υποβάθμιση της περιοχής του Δενδροποτάμου και οι σκληρές συνθήκες ζωής που δημιουργεί η πολιτική κυβέρνησης-ΕΕ-ΔΝΤ είναι η λαϊκή οργάνωση και ξεσηκωμός με άμεσο στόχο την απελευθέρωση από χρέος, Μνημόνιο και ΕΕ. Αυτός είναι ο δρόμος για να διασφαλιστούν το ψωμί, το σχολείο, η δημόσια υγεία, η αξιοπρέπεια και η ελευθερία των κατοίκων του Δενδροποτάμου.
Διαβάστε επίσης:
Κ. Μακεδονία: Στο πλευρό εργαζομένων του ΨΝΘ εκπρόσωποι της Ανταρσίας
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)