Μια ενδιαφέρουσα συνεργασία στη Θεσσαλονίκη
Αρκετό από το χαμένο έδαφος φαίνεται πως κερδίζει ο Σταύρος Καλαφάτης στη Θεσσαλονίκη.
![Μια ενδιαφέρουσα συνεργασία στη Θεσσαλονίκη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/04/24/9be9962fcbed42b1e251abf2ab087350.jpg?t=qShX7eIZeJ_pH4jdWBel-Q)
Ο πρώην αναπληρωτής Υπουργός ανεβαίνει μέρα με τη μέρα στην κόντρα που έχει ανοίξει για το Δήμο Θεσσαλονίκης και όλοι αναγνωρίζουν πως αν είχε ανακοινωθεί ένα μήνα νωρίτερα η υποψηφιότητα του, σήμερα γίνονταν η κουβέντα με διαφορετικούς όρους. Χθες πάντως, ο συνδυασμός Καλαφάτη ανακοίνωσε τη συνεργασία του με το Χρήστο Μάτη, ο οποίος είχε εκδηλώσει παλαιότερα την επιθυμία να είναι υποψήφιος δήμαρχος. Πρόκειται για εν ενεργεία δημοτικό σύμβουλο της παράταξης «Ενεργοί Πολίτες - Οικολογία στην Πράξη», η οποία στις εκλογές του 2010 στηρίχθηκε από τους Οικολόγους - Πράσινους στο Δήμο Θεσσαλονίκης.
Διαβάστε επίσης
Μπουτάρης: Δεν κατανοούμε την ανυπομονησία του κ. Καλαφάτη
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)