Περιοδείες Κικίλια σε Πυροσβεστικούς σταθμούς της Αττικής
Την περιοδεία του σε σταθμούς του Πυροσβεστικού Σώματος στην Αττική συνεχίζει και σήμερα, Κυριακή ο υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη Βασίλης Κικίλιας, προκειμένου να μάθει δια ζώσης από το προσωπικό τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν καθώς και τα θέματα της τρέχουσας αντιπυρικής περιόδου.
![Περιοδείες Κικίλια σε Πυροσβεστικούς σταθμούς της Αττικής](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/07/27/ed1c331670de6ee674f4110b93d13f67.jpg?t=YkUvGppO2ZQcC2bqlXkEOA)
Αρχικά ο κ. Κικίλιας βρέθηκε στον πυροσβεστικό σταθμό στο Μαρκόπουλο και κατόπιν στο Κορωπί.
Ο υπουργός επισκέφθηκε επίσης τον 9ο Σταθμό στο ΟΑΚΑ, τον 6ο Σταθμό στο Ολυμπιακό Χωριό, αλλά και τις εγκαταστάσεις της 1ης ΕΜΑΚ στην Ελευσίνα.
Χθες, Σάββατο, ο κ. Κικίλιας επισκέφθηκε τους Σταθμούς σε Ελληνικό, Δάφνη, Παλλήνη, καθώς και τα εθελοντικά κλιμάκια Πεντέλης και Βύρωνα. Στη συνέχεια μετέβη στον Διεθνή Αερολιμένα «Ελευθέριος Βενιζέλος».
Διαβάστε επίσης: Εκλογή Προέδρου Δημοκρατίας: Πώς θα βρει ο Σαμαράς τους 180