Στη μάχη της Β' Αθήνας ο Κυρ. Μητσοτάκης
Το προεκλογικό σλόγκαν του υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης.
![Στη μάχη της Β' Αθήνας ο Κυρ. Μητσοτάκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/01/03/mitsotakis-kiriakos.jpg?t=OG__GIQFLiHGMnBxIs8Eww)
«Συνέπεια, αποφασιστικότητα, αποτελεσματικότητα». Αυτό είναι το προεκλογικό σλόγκαν του Κυριάκου Μητσοτάκη για τη μάχη των εκλογών της 25ης Ιανουαρίου στη Β' Αθηνών, που ο Υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης ανέβασε στην προσωπική σελίδα του στο Facebook.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης συνόδευσε το παραπάνω σλόγκαν με το εξής μήνυμα:
«Στις 25 Ιανουαρίου η χώρα οδηγείται σε πρόωρες εθνικές εκλογές με αποκλειστική ευθύνη του ΣΥΡΙΖΑ. Στη Δημοκρατία, όμως, δεν υπάρχουν αδιέξοδα. Τώρα ο λόγος ανήκει σε σας. Η πορεία των μεταρρυθμίσεων με εθνικό πρόσημο δεν πρέπει να διακοπεί. Με συνέπεια, αποφασιστικότητα και αποτελεσματικότητα συνεχίζουμε μαζί.
Για τη Β' Αθηνών. Για την Ελλάδα. Για τα παιδιά μας».
![Στη μάχη της Β' Αθήνας ο Κυρ. Μητσοτάκης](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2015/01/03/mitsotakis.jpg?t=QF5RSeGtQ5Ze2EoLkj8nWg)
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Ραγδαίες εξελίξεις στις ΗΠΑ: Ο Μπάιντεν ανακοίνωσε την παραίτησή του από την κούρσα για την Προεδρία](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/21/17886e13-biden.jpg?t=-r3I-ETQ4N6AnVmhm0qcrw)