Στη Λευκωσία o Νίκος Βούτσης
Την πρώτη επίσημη επίσκεψή του εκτός Ελλάδας από την ημέρα ανάληψης των καθηκόντων του πραγματοποιεί σήμερα, Δευτέρα (23/11/2015) στη Λευκωσία ο πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων Νίκος Βούτσης, έπειτα από πρόσκληση του Κυπρίου ομολόγου του Γιαννάκη Ομήρου, ο οποίος θα του επιδώσει τιμητικό μετάλλιο.
![Στη Λευκωσία o Νίκος Βούτσης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/11/23/voutsis.jpg?t=LAgfmHJ9L4-2OK46dbcorA)
Ο κ. Βούτσης θα γίνει δεκτός από τον πρόεδρο της Κυπριακής Δημοκρατίας Νίκο Αναστασιάδη και θα συναντηθεί με τον υπουργό Εξωτερικών, τους αρχηγούς των κοινοβουλευτικών κομμάτων και τον Αρχιεπίσκοπο Κύπρου.
Ο πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων θα προσφωνήσει το απόγευμα ειδική συνεδρίαση της ολομέλειας της κυπριακής Βουλής.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή