Επιστολή Λαμπρινίδη στον Νορβηγό ομόλογό του για την τραγωδία
Σ' αυτήν εκφράζει τον αποτροπιασμό του για τις δολοφονικές επιθέσεις στο Όσλο και τη νήσο Utoya...
![Επιστολή Λαμπρινίδη στον Νορβηγό ομόλογό του για την τραγωδία](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/07/23/c40dfdc70364138c9c692d40fdb9dcc1.jpg?t=zBljSZSAsDArF8ZFDS86rQ)
Τον αποτροπιασμό του για τις δολοφονικές επιθέσεις στο Όσλο και τη νήσο Utoya, εκφράζει ο υπουργός Εξωτερικών, Σταύρος Λαμπρινίδης, με επιστολή του προς τον Νορβηγό ομόλογό του, Jonas Gahr Store.
Στην επιστολή του ο Έλληνας υπουργός αναφέρει ότι «τέτοιες ενέργειες έχουν ως στόχο τις ίδιες τις δομές της κοινωνίας και του πολιτισμού μας» και υπογραμμίζει ότι «η καταδίκη τους είναι απόλυτη και κατηγορηματική».
Ο κ. Λαμπρινίδης εκφράζει τη συμπαράσταση και την αλληλεγγύη του ελληνικού λαού προς τον λαό της Νορβηγίας στις δύσκολες αυτές ώρες και θερμά συλλυπητήρια στις οικογένειες των θυμάτων.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή