Νέα πυρά Δ. Καμμένου κατά ΣΥΡΙΖΑ: Βλέπω μια διάθεση να μας ξεφορτωθούν
Αιχμές κατά στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ άφησε για μια ακόμη φορά ο βουλευτής των ΑΝΕΛ.
![Νέα πυρά Δ. Καμμένου κατά ΣΥΡΙΖΑ: Βλέπω μια διάθεση να μας ξεφορτωθούν](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2018/01/31/kammenos_dimitris.jpg?t=TndRk3EUMc39vZ71FAtVWA)
«Δεν ξύπνησα ένα πρωί μετά από 2,5 χρόνια συγκυβέρνησης να ξιφουλκήσω κατά συναδέλφων. Απαντώ σε δηλώσεις συναδέλφων -κυρίως των 53- και άρθρων της "Αυγής"», δήλωσε ο κ. Δημήτρης Καμμένος.
Όπως είπε ο βουλευτής των Ανεξαρτήτων Ελλήνων, «βλέπω μία διάθεση, μετά από 2,5 χρόνια που βοηθήσαμε να βγει η χώρα από το τέλμα, να μας ξεφορτωθούν, είναι πολιτική πίεση που ασκείται. Μια μερίδα θέλει να φύγουν οι ΑΝΕΛ και μας προσβάλλει επί προσωπικού όλους».
Ερωτηθείς γιατί αντιδρά ο ίδιος με τόση ένταση, ο αντιπρόεδρος της Βουλής απάντησε ότι λόγω προσωπικότητας το κάνει, διότι δεν μπορεί να νοήσει -όπως είπε- ότι θα ξεχάσει πώς ήταν στην προσωπική του ζωή πριν μπει στην πολιτική και όταν δεχθεί μια προσβολή να μην απαντήσει ευθέως.
Ο κάθε κυβερνητικός εταίρος επιβάλλεται να έχει τη θέση του, νομίζω ότι το σέβονται όλοι οι φορείς εντός και εκτός Ελλάδας. Πιστεύω ότι ο κ. Κοτζιάςθα κάνει το καλύτερο για την Ελλάδα, δήλωσε στο Πρώτο Πρόγραμμα.
«Εμείς ως πρώτο βήμα δεν δεχόμαστε τη χρήση του όρου Μακεδονία. Να δούμε όμως που θα καταλήξει η διαπραγμάτευση», πρόσθεσε ο Δ. Καμμένος.
Περιμένουμε να δούμε την τελική πρόταση για το Σκοπιανό στη Βουλή –συμπλήρωσε ο βουλευτής των ΑΝΕΛ- και είπε ότι έχει μια αμφιβολία, αν θα περάσει εύκολα από την άλλη πλευρά, καθώς όπως εκτίμησε δεν θα είναι εύκολο να έχουμε πρόταση στο ελληνικό Κοινοβούλιο, διότι αυτή η πρόταση δεν θα έχει υπερψηφιστεί, ή συμφωνηθεί στο σύνολό της από τους Σκοπιανούς.
Ερωτηθείς για το συλλαλητήριο της Κυριακής για τη Μακεδονία στην πλατεία Συντάγματος, ο αντιπρόεδρος της Βουλής είπε ότι θα πάει.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)