Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός: Συναυλία στο Αττικό Άλσος για τα αδέσποτα ζώα
«Τα παιδιά τραγουδούν για τα αδέσποτα» είναι ο γενικός τίτλος της συναυλίας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού στο Αττικό Άλσος
![Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός: Συναυλία στο Αττικό Άλσος για τα αδέσποτα ζώα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/06/14/erithros1.jpg?t=22QJHDelO2gP9i5fNMOvaA)
Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων Λυκείου ΙΒ – Κολλεγίου Ψυχικού και τη στήριξη της Περιφέρειας Αττικής και της Εντεταλμένης Περιφερειακής Συμβούλου Παρκών, Αλσών και Υγείας Ζώων, κυρίας Ελευθερίας (Ρίτας) Πικρού- Μωραϊτάκη, διοργανώνουν μια ξεχωριστή εκδήλωση - συναυλία με θέμα: «Τα παιδιά τραγουδούν για τα αδέσποτα». Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024, στις 19.30 στο θέατρο «Κατίνα Παξινού» στο Αττικό Άλσος.
H είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.
Στη μεγάλη συναυλία θα λάβουν μέρος κορυφαίοι καλλιτέχνες, μεταξύ των οποίων, ο συνθέτης - ερμηνευτής Πασχάλης Τόνιος, το μουσικό σύνολο του Θανάση Πολυκανδριώτη «Οι Επόμενοι», καθώς επίσης και η αγαπημένη Μπέσσυ Αργυράκη. Επίσης, θα συμμετάσχουν μαθήτριες και μαθητές του Κολλεγίου Ψυχικού αλλά και εθελοντές Νεότητας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
Βασική επιδίωξη της εκδήλωσης είναι η συγκέντρωση ικανής ποσότητας τροφίμων για τα αδέσποτα που δοκιμάζονται από τις υψηλές θερμοκρασίες που επικρατούν τους θερινούς μήνες.
Trending
![Καιρός - Κολυδάς: Πότε θα υποχωρήσουν οι υψηλές θερμοκρασίες - Τι είναι το...μπλε που πλησιάζει](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/9c0056d9-kalokairi.jpg?t=8Ge8gQVRcMYATfitBGWtRg)